Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r. Niedziela Biblijna

1. Niedziela Biblijna. Rozpoczynająca 16 Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200. Szczegółowy program wydarzeń, wywieszony jest w gablocie parafialnej.

3. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Gawłowic za posprzątanie naszej świątyni, proszę w sobotę na godz. 9.00.

4. Czasopisma katolickie: Opiekun.

5. Na cmentarzu 2.723,91 zł, zaś na Caritas do puszek złożono 532 zł. Została opłacone wykonana praca zamontowania krzyża w bocznym wyjściu kościoła przez p. Romana Pawlaka koszt pracy i materiałów 1.300 zł wcześniej opłacono renowację tego krzyża 1.800 zł.

6. Proszę o kontakt z zelatorki z poszczególnych róż różańcowych: p. Mariannę Krysztofowicz - Goszczanowa, Magdalenę Kucharską – Goszczanowa, Krystynę Drzazga – Karoliny, Teresę Świerczyńską – Kaszewa, …………. …….. – Lipicze, Helenę Frącala – Poniatowa, Mariannę Szmyt – Poprężnik, Ewę Gil – Poradzewa, Irenę Grajczyk – Sokołowa, Helenę Gawron – Sulmowa, Elżbietę Gralak – Wroniawy, Renatę Kowalczyk – Ziemięcin, Lucynę Krawczyk – Wacławowa, Annę Kaczorowską – Strachanowa, Zofię Pingot – Gawłowic.

7. Zapraszamy Parafie do wzięcia udziału w programie i zbieranie skierowań od osób potrzebujących, które wydawane są przez GOPS. Zachęcamy do włączenia się w nasze wspólne dzieło, dzięki któremu potrzebujący będą mogli skorzystać z otrzymania żywności. W skład paczki żywnościowej wchodzą następujące produkty: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, makaron jajeczny świderki, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, fasolka po bretońsku. Jak w ubiegłych latach niebawem zostaną przygotowane umowy. Obecnie czekamy na dalsze informacje, co do dostaw oraz podpisania umów, więc o szczegółach będziemy na bieżąco informować. Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej. Nowe kryteria wynoszą: − dla osoby samotnie gospodarującej - 2 056,40 zł − dla osoby w rodzinie - 1 590 zł. Osoby chcące skorzystać z pomocy żywnościowej powinny udać się do lokalnego GOPS-u, który wyda skierowanie. 8. W piątek 19.04 dzień poświecony św. Józefowi. Msza św. o godz. 18.00 po Mszy zawierzenie św. Józefowi, szczególnie te osoby, które pragną i modlą się o dobrego męża i o dobrą żonę.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: Grzegorz Krysztofowicz l. 57 z Poniatowa. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…

10. Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.